poniedziałek, 19 września 2016

Ręcznie malowane zegary-mandale


Jednym ze sposobów odnalezienia wewnętrznej równowagi i harmonii jest malowanie mandali. Ta technika malowania pobudza i rozwija twórcze myślenie, uspokaja, wycisza, ułatwia koncentrację i sprzyja wewnętrznej integracji. To "magiczne koło", które pozwala wyrazić nasze uczucia i myśli, uwalniania od trosk i przenosi nas do wewnętrznego świata pozwalając na całkowity relaks i wyciszenie. Kolorystyka mandali również jest uzależniona od naszej osobowości, stanu ducha i naszych myśli. Kolory są wybierane całkowicie intuicyjnie. Każdy kolor i kształt ma jakieś ukryte znaczenie. Malując moje zegary-mandale, staram się poznać osobę dla której maluję, porozmawiać z nią i dowiedzieć się jaka kolorystyka jest dla niej najbardziej odpowiednia, tak żeby patrząc na swoją osobistą mandalę, czuła wewnętrzny spokój i harmonię. Maluję zegary techniką kropkowania, cały proces trwa nawet kilkanaście godzin więc i dla mnie praca nad każdym wzorem jest pewnego rodzaju medytacją.
Zegar to symbol szczęścia więc zakończę ten post przysłowiem, które jest sentencją na pełnię szczęścia każdego człowieka: "Pracuj o słońcu, śpij o miesiącu, czasowi służ zbożnie a będziesz żył możnie".
Wszystkie zegary można obejrzeć w zakładce strony: MOJE ZEGARY-MANDALE
Można zamówić zegar specjalnie dla siebie lub wybrać jeden z wzorów dostępnych na stronie.
Każdy zegar jest malowany ręcznie i każdy wychodzi spod mojego pędzla nieco inny, więc możesz mieć pewność, że twój będzie jedyny i niepowtarzalny.

Oto kilka z moich zegarów:


Więcej można obejrzeć na stronie:
Zapraszam!

2 komentarze:

 1. Mój piękny niebieski zegar...Mozaika z Maroka. Bardzo dziękuję Ci Kinga i pozdrawiam.
  Ania P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu za miłe słowa. Cieszę się, że zegar Ci się podoba. Niech Ci odmierza same szczęśliwe godziny :) Pozdrawiam serdecznie! Kinga.

   Usuń